Olga Pfaurová

MŮJ PŘÍBĚH

"Jsem jemná průvodkyně Feng Shui a přináším klientům harmonii do jejich domovů tak, aby se jim tam lépe a radostněji žilo."

Jak úžasné je to teď

Žiju svůj sen a zažívám hojnost ve všech oblastech svého bytí.

Mám milujícího a podporujícího manžela a dvě krásné zdravé děti.

Manžel i já máme skvělou práci a zažíváme finanční hojnost. Bydlíme v bytě, který s námi ladí a vyživuje nás svojí poklidnou atmosférou. Nabízí nám útočiště, kde uprostřed každodenních stresů čerpáme osobní rovnováhu a harmonii. K jeho úpravám přistupujeme vědomě a s láskou. 

Čím dál více si uvědomuji, jak je důležité mít kolem sebe nejen milované bytosti, ale také prostor se správně proudící energií. Feng Shui je pro mě prostředkem inspirace k vědomému životu.

Ale vždycky to tak nebylo…

Narodila jsem se přesně na přelomu znamení Panny a Vah a možná proto krása a harmonie hrály v mém životě důležitou roli už od malička. Pamatuji si, jak jsem jako malá „trpěla“, když jsem si u babičky musela oblékat věci „na venek“, které se mi vůbec nelíbily. Často byly s nějakou dírou, či záplatou a byly cítit zatuchlým prostorem babiččiny nepoužívané skříně.

Maminku jsem jako malá často „terorizovala“ tím, aby mi na spaní zatahovala závěsy, které se nikde nesměly překrývat či vlnit a zároveň nesmělo žádnou škvírkou prosvítat světlo. Jakákoliv nesrovnalost mě vytáčela a nedala jsem pokoj, dokud to vše nebylo zase hezky srovnané.

Vždy jsem si velmi bystře uvědomovala, čí domov mi voní a čí naopak ne. Tam jsem potom odmítala chodit. Pamatovala jsem si s naprostou přesností, kdo používá jakou značku spreje či parfému. Při pomyšlení na vůni nějakého prostoru se mi však nejčastěji vybaví půda mé babičky, která byla vždy plná voňavých sušených bylinek. Milovala jsem tu vůni sušené lípy, bezinek, podbělu a kopřiv…

Předurčenost mého měsíčního znamení Vah mi občas dovedla pěkně zkomplikovat život. K jakémukoliv rozhodnutí jsem odmalička potřebovala více času než ostatní lidé kolem mě. Možná i proto mi na první pohled učarovala povaha mého prvního životního přítele narozeného ve znamení Lva. Svou pevností a rozhodností vykompenzoval povahový rys, který jsem já jakožto Váha tolik postrádala. 

Když jsem se s mým bývalým partnerem před dvaceti lety přestěhovala z malého moravského městečka do Prahy, domnívala jsem se, že budu žít svůj sen o životě ve velkoměstě. Tak, jak jsem si jej jako malá holka ve svých představách vymalovala. Má přání se však ve všech oblastech mého bytí bohužel rozplynula.

Od nuzných podnájmů přes práci, která mi nepřinášela uspokojení ani finanční svobodu, až po partnerský vztah, v němž jsem nakonec několik let prožívala psychické i fyzické týrání.

Chodila jsem prát do „Pradlenky“, protože na pračku už nezbylo v naší mini garsonce místo.

Ke konci měsíce jsem mnohdy neměla peníze ani na jídlo, tak mi nezbývalo, než se živit pouze rohlíky. S každým novým podnájmem jsem se cítila zoufalejší a ve větší beznaději.

Většina pronajatých bytů, kterými jsem prošla, byla zatuchlá, v dezolátním stavu, s rozviklaným nábytkem. V jednom z bytů se zamřížovanými okny se můj pocit vězně umocnil. Otisk takto neutěšených prostorů se promítl i do života tehdejšího partnera. Začal znovu hrát automaty a psychický a fyzický teror ještě zesílil. 

A pak – přišlo to jako blesk z čistého nebe. Zdánlivě banální partnerská hádka učinila přítrž mému trápení a tečku za mým dosavadním životem, který jsem vedla velmi závisle na mém partnerovi.

Nastal čas vyčistit „Augiášův chlév“

S přestěhováním se do nového samostatného bytu jsem najednou viděla nové obzory a můj život opět získal smysl.

Intenzivní prací sama na sobě jsem krok za krokem začala čistit nánosy, které na mě ulpěly nejen z tohoto a jiného života, ale také ze života mých předků. Pročištění probíhalo při rodinných konstelacích, na individuálních konzultacích s terapeuty a při meditacích. Znovu jsem se začínala učit mít se ráda a pomalu jsem si budovala ztracené sebevědomí. Tato dlouhá a náročná cesta mě přes meditace přivedla do středu sebe sama. Propojení přes moji duši mi ukázalo cestu, jak se napojit na svůj vnitřní kompas a najít harmonii. 

Naučila jsem se více rozeznávat a respektovat své hranice i své skutečné potřeby. Současně vnímám, že mé předchozí zkušenosti byly součástí mé evoluce a také pomyslnou branou pro vstup k větší empatii nejen sama k sobě, ale i k druhým.

Pak jsem poznala svého manžela a po několika letech společného soužití jsme se chtěli usadit. Rozhodli jsme se postavit dům a pustili se do stavby, ale já jsem stále nemohla najít ta pravá vodítka, jak kolem sebe dosáhnout harmonického prostředí.

Jelikož jsme při realizaci domu nepostupovali s respektem k přírodním zákonům, neměl dům klidnou energii a já jsem se v něm nikdy necítila dobře. Nedovedla jsem odpočívat a často jsme se tam s partnerem hádali. Navíc jsem přišla o práci, a tak jsem začala hledat informace, kde může být problém. Odpovědi na mé otázky mi přinesla kamarádka, která mě seznámila s odborníkem na Feng Shui. 

Dům jsme nakonec prodali a s jistou finanční ztrátou jsme se ocitli zpět v Praze. 

Začala jsem se o Feng Shui zajímat víc, ale dostupná literatura mi v hlavě způsobila spíše zmatek a spoustu otázek. To byl moment, kdy jsem se rozhodla pustit se do intenzivnějšího studia tohoto tradičního čínského učení. 

Feng Shui mi od prvního okamžiku učarovalo a zpětně jsem si uvědomila, jak důležitý je prostor, který nás obklopuje. Je fascinující pozorovat, jak vše souvisí se vším a jak lze znalostí a respektováním přírodních zákonitostí vytvořit harmonii v jakémkoliv prostoru.

Uvědomuji si, že dnes žijeme v době, kdy jsme mnohdy nuceni trávit čas doma, a proto je zejména nyní velmi důležité, aby prostor, který nás obklopuje, byl vyživující a v souladu s námi.

Sama jsem na vlastní kůži pocítila, jak zásadní roli hraje domov, když jsem se s rodinou na tři týdny ocitla v domácí karanténě. Stejně jako spousta jiných lidí jsme museli zcela bez přípravy a nečekaně skloubit domácí atmosféru s tou pracovní. Z dětského pokoje se přes den stala kancelář pro mého muže a z jídelního stolu „školní koutek“ pro syna. 

Na tento čas nyní pohlížíme s láskou a vděčností jako na velmi požehnaný. Věříme, že zapříčinil velmi důležitou transformaci našeho rodinného soužití. Přinesl nám spoustu vhledů a byl součástí našeho osobního vývoje. Bez tohoto nelehkého období velkých změn by nepřišlo to nové, co nás mělo na naší cestě posunout dál. 

Ať nyní řešíte stavbu, přestavbu, nebo „jen“ pracovní, partnerské či jiné problémy, neopakujte chyby, které jsem kdysi dělala kvůli své nevědomosti a využijte informací z učení Feng Shui včas. Dnes už bych například nedala na sedlovou střechu, která má ohnivou energii, černou barvu náležící vodě, protože vím, že bych vyvolala konflikt těchto dvou živlů a do našeho života by vstoupila neklidná energie.

Nemusíte trávit hodiny nad knihami či léta plná studií ve škole, abyste se to nejdůležitější o Feng Shui dozvěděli.

eBook 8 Místností pro Vaše domácí štěstí dle FENG SHUI

V tomto eBooku jsem pro vás sepsala své mnohaleté zkušenosti jednoduchou a čtivou formou se záměrem, abyste byli schopni ihned dělat ve svém okolí změny, které vám pomohou nastolit harmonii v oblastech: vchodu, ložnice, kuchyně, obývacího a dětského pokoje, pracovny, koupelny a toalety.

Po jeho přečtení budete schopni odhalit, jaké výzvy váš prostor skýtá a jak pomocí barev, tvarů, materiálů, zrcadel, světel, rostlin a kamenů lze znalosti učení Feng Shui využít jako akupunkturu v prostoru. Pomocí jemných zásahů budete moci navrátit tok blahodárné energie celku tak, aby to bylo v souladu nejen s vámi, ale také s přírodními zákony.