Má cesta k Feng Shui

Má cesta k Feng Shui

Přestože je čínské učení Feng Shui přes tři tisíce let staré, pomáhá i dnes lidem, už i na celém světě, pomocí správného proudění energie nastolit v jejich domovech harmonické prostředí tak, aby se jim v životě lépe dařilo v následujících oblastech: partnerství , dětí, rodiny, zdraví, kariéry, bohatství, úspěchu, přátel, vzdělání.

Já jsem své „poprvé“ s Feng Shui zažila při stavbě našeho rodinného domu před deseti lety. Tehdy jsem si ještě na projekt domu podle Feng Shui sama netroufla a proto jsme si jej nechali zpracovat odborníkem.
Při konzultacích nad projektem jsem byla fascinována tím, jak vše se vším souvisí a jak, i s jednoduchými zásahy v prostoru, lze ovlivnit tolik oblastí života.
Od té doby mě tato východní filozofie provází, okouzluje mě čím dál víc a promítá se v každém mém kroku.

Pokud se rozhodnu učinit ve svém domově jakékoliv úpravy či úklid, vždy si prostor „zvědomím“ a takto k němu pak přistupuji.
O tom, jak konkrétně toto „zvědomění“ praktikuji, popíši v dalších blocích…

Co může učení Feng Shui přinést vám?

Feng Shui je nauka o tom, jak nastolit harmonii v bezprostředním okolí člověka pomocí energie. Číňané tuto energii nazývají „čchi“, neboli kosmický dech vesmíru.

Praktikováním řady prověřených a vyzkoušených principů můžete podpořit žádoucí tok této energie, která je všudypřítomná. Je to energie neviditelná a nachází se v nás i okolo nás. Prostor, který nás obklopuje je považován za naši druhou kůži. Člověk ovlivňuje své prostředí ve kterém žije a naopak, prostředí ovlivňuje člověka. Je to obousměrný vliv energie.

Harmonii prostoru nastolujeme s ohledem na jeho charakter – jiné klima vytváříme v ložnici a jiné kupříkladu v pracovně.

I zrychlené tempo člověka můžeme pomocí rozmístění nábytku, volbou barev, tvarů a materiálů usměrnit tak, aby se jeho životní tempo zpomalilo a došlo tak k jeho harmonickému plynutí.

Cílem praktikování Feng Shui je nastolit a udržet tok blahodárné „čchi“, která podpoří váš dobrý osud, šťastný a úspěšný život.


„Prostředí, v němž žijete, ovlivní to, čím se stanete“.


 

"Jsem jemná průvodkyně Feng Shui a přináším klientům harmonii do jejich domovů tak, aby se jim tam lépe a radostněji žilo." Můj příběh si přečtěte zde >>
  • Řešíte otázky partnerství? Čtěte eBook zdarma – 3Klíče ke štěstí v oblasti partnerství
  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Potkáme se na facebooku: